i-VENT – prezračevalni sistemi

Kako najti sistem, ki sledi neverjetno hitri rasti podjetja?

i-VENT je primer podjetja, ki je v zelo kratkem času doseglo eksponentno rast. Ponujajo učinkovite rešitve za vse tipe objektov, za vse faze gradnje in skoraj za vsak žep.

www.i-vent.com

Iz leta 2018 na leto 2019 smo zrasli za 85 %, dosegli smo magično mejo 5 milijonov eur prometa, za leto 2020 pa načrtujemo že 7,5 milijona. Lani smo imeli 15 zaposlenih, letos računamo na 18 zaposelnih, plus zunanji sodelavci,« pojasnjuje vodja prodaje Luka Flerin.

Luka Flerin, vodja prodaje

Letna rast podjetja
0 %
Miljonov prometa v EUR
0
Število zaposlenih
0

Izziv podjetja

Hitra rast pa posledično pomeni potrebo po natančni organizaciji, sistematizaciji in dobrem poslovnem sistemu, ki temu uspe slediti. V podjetju i-VENT so se kot že obstoječi uporabniki programa DPS spopadali z vprašanjem kako si olajšati delo.

Spogledovali so se z drugačnimi rešitvami, kot npr. z integracijo ločenega CRM sistema. A sčasoma so ugotovili, da potrebujejo računalniški sistem po meri podjetja.

»Ugotovili smo, da bi bila za nas največja napaka, če bi k osnovni verziji poslovnega programa dodali še nek drug program, saj skupaj ne bi funkcionirala kot enovita celota. Poleg tega pa bi se morali ukvarjati z več različnimi ponudniki z različnimi zahtevami, kar bi nedvomno dolgoročno povečalo strošek vzdrževanja takega sistema.

Naša ideja je bila pridobiti enovit sistem na enotni platformi, ki deluje kot ena aplikacija točno tako, kot deluje poslovni model našega podjetja, je široko povezljiv in ga je možno dolgoročno prilagajati našim potrebam. Na kratko sistem, ki raste in se spreminja z nami,« pojasnjuje Flerin.

Zato so se v podjetju i-VENT odločili za sistem po meri podjetja na Claris Filemaker platformi.

»Vsako podjetje, ki želi optimizirati svoj proces dela, potrebuje prilagojen sistem,« meni Flerin in pojasnjuje: »Nam je sistem povečal dodano vrednost na zaposlenega, celoten delovni proces vsakega zaposlenega se je optimiziral na skoraj 100%.«

Luka Flerin, vodja prodaje

Naša rešitev

Program smo dograjevali postopoma ter sproti preverjali ali v praksi vgrajene funkcionalnosti prinašajo prednosti.

Proces je bil dolgoročen, saj smo na eni strani ugotavljali, kaj za poslovanje in hitro rast dejansko potrebujejo in na drugi strani iskali najfunkcionalnejše rešitve. Podjetju i-VENT je bil cilj razviti sistem, ki bi z najmanjšim številom klikov omogočil največji učinek in olajšal delo zaposlenim.

Kot idealna rešitev se je izkazal Datastudio poslovni sistem kateri bazira na Claris FileMaker platformi, ki omogoča enostavno prilagajanje funkcionalnosti, izdelavo novih modulov, povezovanje z drugimi storitvami in še veliko več. Dodelave funkcionalnosti po navodilih naročnika so omogočile, da sedaj s pomočjo programa DPS zajemajo celoten proces od začetnega povpraševanja kupcev, do končne administracije z vsemi vmesnimi fazami katere trajajo približno 2-3 tedne.

Omogoča jim tudi celoten pregled zgodovine poslovnega partnerja, kar jim v veliki meri olajša proces dela.

Dejavnost

Obdelava potenciala, prodaja, nabava, 
organizacija dela na terenu, prevzem blaga, 
izdaja blaga, urejanje reklamacij in servisa, 
zaloge, delovni nalogi, skladišča, finance.

Naprave

Osebni računalniki, 
tablice, web

Tip namestitve

Lasten strežnik

»Dober sistem je ključen pri tako hitri rasti. Zelo zadovoljni smo, da nam je ekipa Datastudia bila pripravljena prisluhniti, znala razumeti naše potrebe ter jih realizirati. Smo dolgoletni partnerji in sedaj imamo program, kakršnega rabimo.«
Luka Flerin, vodja prodaje

Enostavnost poslovanja

Želite sistem, ki lahko pripomore k uspehu vašega podjetja?

Spoznajte še ostale uspešne stranke

Celovito

Podjetje Celovito združuje arhitekturo in inženiring v popoln preplet estetike in funkcionalnosti. Specializirani so za celovite prenove in novogradnje na ključ, pri čemer prevzamejo vse faze od načrtovanja do izvedbe. Njihovo ime povsem upravičeno odraža njihov pristop, saj vse delajo premišljeno in celovito.

Preberi več »

Remax

Podjetje Remax je družinsko podjetje z dolgoletno tradicijo na področju bazenov, savn, whirlpoolov in fontan. Svojim strankam nudijo celoten proces – od svetovanja in načrtovanja, do izvedbe, vzdrževanja in servisa. Prisotni so na trgih Slovenije, Hrvaške, Avstrije in Nemčije, kjer jih odlikujejo kakovost, strokovnost in estetika njihovih projektov

Preberi več »

Dr. Nemo

Dr. Nemo d.o.o. je podjetje z bogato tradicijo, ustanovljeno leta 1989, ki deluje na področju inovacij, proizvodnje kovinskih delov in zastopništva. S svojo dejavnostjo so prisotni tako v Sloveniji, kot tudi na trgih EU in v ZDA.
Nenehna rast in širitev podjetja sta prinesli tudi nove izzive – predvsem na področju vodenja in arhiviranja dokumentacije.

Preberi več »
Scroll to Top